Pasywny pedał głośności Fender FVP-1

    Masywnie zbudowany, nowy pasywny pedał głośności przeznaczony dla gitar elektrycznych i basów, zaprezentowała niedawno firma Fender. Chociaż kojarzymy ją głównie z budowy gitar różnej maści oraz świetnych wzmacniaczy, w jej ofercie znajdują się również ciekawe efekty i akcesoria skierowane do szerokiego grona odbiorców.

    Można go kupić tutaj: http://muzyczny.pl/152507_Fender-FVP1-Volume-Pedal-efekt-do-gitary.html

    Układ FVP-1 jest wyposażony w specjalny, bardzo wytrzymały, pasywny potencjometr o oporności 250k. Zapewnia on bezszelestną pracę, a specjalny układ zachowuje klarowność na każdym poziomie głośności. Nawet przy niskich ustawieniach pedału, dźwięk nie staje się ciemny i mułowaty.

    Złącza wejściowe, wyjściowe orzz wyjście dla tunera, zostały umieszczone na przednim panelu, w celu ułatwienia do nich dostępu. FVP-1 posiada również funkcję cichego stronie, szczególnie przydatną podczas koncertów. Całość jest wykonana z aluminium, co zapewnia mu niewielką wagę oraz bardzo dobrą wytrzymałość. Całości dopełnia niewielki rozmiar urządzenia, które bez problemu zmieści się co raz bardziej napakowanych pedalboardach gitarzystów. Efekt nie wymaga zasialania.

    Strona producenta: http://intl.fender.com/en-PL/accessories/pedals/fvp-1-volume-pedal-silver/