FENDER MUSTANG GT40 (video)

    Dziś prezentujemy najmniejszego, z nowej odsłony kolejna odsłona kultowej już serii wzmacniaczy firmy Fender. To właśnie ona otworzyła amerykańskiemu producentowi drogę do świata cyfrowych symulacji i – jak się później okazało stała się bardzo udaną – odpowiedzią dla konkurencyjnych marek.

    Seria GT wprowadza technologię cyfrową na kolejny poziom. Testowany przez nas dziś model wyposażono w 40 wat mocy w połączeniu z dwoma, sześcio-i-pół calowymi głośnikami stereo. Na pokładzie znajdziemy 21 modeli wzmacniaczy, 47 efektów, wyjście USB, łączności Bluetooth oraz Wi-Fi do edycji parametrów na urządzeniach przenośnych i odtwarzania podkładów muzycznych a całości dopełnia, duży czytelny wyświetlacz.

    Aplikacja Fender Tone na smartfony i tablety umożliwia łatwe tworzenie własnych presetów a także pobieranie innych z dużej, ciągle rozszerzanej biblioteki. Nowa seria zawiera w sobie trzy modele – GT40, 100 oraz 200 – które różnią się mocą oraz rozmiarem głośników. Posłuchajmy zatem kilku gotowych brzmień, które domyślnie znajdziemy na pokładzie nowego Mustanga. Edycja brzmień jest bardzo łatwa i intuicyjna, dzięki zastosowaniu multi-funkcyjnego zestawu pokrętła oraz trzech przycisków. Dodatkowo mamy do dyspozycji potencjometry, dzięki którym modyfikować możemy podstawowe parametry jak gain, korekcję barwy oraz głośność wzmacniacza.

    https://www.youtube.com/watch?v=4O3I8ijaNbw

    Na panelu przednim znajdziemy także dedykowane przyciski do wyłączenia wszystkich efektów, zapisu zmian, wejścia do menu oraz tap tempo. Wszystko to sprawia, że są to wzmacniacze, które swoimi funkcjami, dostępnymi wariantami – a co najważniejsze – doskonałym brzmieniem sprawiają, że ciężko znaleźć na rynku lepszego konkurenta w tym przedziale cenowym.