FENDER CLASSIC VIBE TELECASTER 50

    Dziś rynek instrumentów muzycznych jest pełen różnorodnego sprzętu oraz producentów, którzy starają się prześcigać w pomysłach. Ilość instrumentów i sprzętu muzycznego jest tak duża, by na ich wybór mógł sobie pozwolić każdy kto chce rozpocząć przygodę z muzyką. Nie zawsze tak jednak było, bowiem dawniej było nie tylko mniej sklepów muzycznych, ale i asortyment nie był tak bogaty. Dziś producentów muzycznych jest znacznie więcej i choć na przestrzeni lat pojawiały się nowe marki, a kolejne odchodziły w zapomnienie, to niektórzy producenci zdobyli tak silną pozycję, że dziś są gigantami w swojej branży, a ich popularność zdaje się nie słabnąć.
    Doskonałym przykładem jest firma
    Fender, która jako pierwsza stworzyła gitarę elektryczną typu solid body. Fender na przestrzeni lat bardzo się rozwinął, dzięki czemu możemy spotkać nie tylko gitary tej marki, ale także wzmacniacze, efekty i przeróżne akcesoria. To jednak gitary elektryczne są produktem sztandarowym producenta, a w ofercie znajdziemy modele takie jak zestawy perkusyjne o tej nazwie, dlatego Fender postanowił zmienić nazwę na telecaster. Sam wygląd gitary pozostał niezmienny, a firma wypuszcza na rynek nowe gitary nawiązujące do dawnym modeli. Przykładem jest Fender Squier Classic Vibe Telecaster 50s, który występuje w różnych kolorach. Gitara ta posiada płytę wykonaną z sosny, klonowy gryf, oraz przetworniki typu single coil. Gitara posiada bardzo klarowne, jasne brzmienie, a grają na przetworniku przy mostku uzyskamy charakterystyczny „twang” znany z muzyki country. Na uwagę zasługuje uniwersalność instrumentu, ponieważ gitara nie została skonstruowana do grania tylko jednego gatunku muzycznego, ponieważ dobrze sprawdza się zarówno do grania lżejszej muzyki, jak i cięższych odmian rocka. Gitara posiada bardzo dobrze wyprofilowany i wygodny gryf, co w połączeniu z niską akcją strun pozwala na bardzo komfortową grę. Telecastery uważane są za jedne z najbardziej uniwersalnych modeli gitar i trudno się z tym nie zgodzić. Nie uświadczymy w nich wielu przekombinowanych rozwiązań, a sama gitara jest bardzo podatna na artykulację, co bardzo procentuje w rękach doświadczonego gitarzysty i jest również sporym atutem w nauce gry, ponieważ początkujący gitarzyści będą zwracać większą uwagę na popełniane błędy i będą starać się ich nie popełniać.
    Fender jest producentem, który doskonale wie jak łączyć nowe technologie z tradycją, dzięki czemu ich instrumenty zawsze są wykonane z najwyższą starannością. Wśród gitar producenta znajdziemy wiele drogich modeli stworzonych z myślą o profesjonalistach, ale nie brakuje także tych tańszych, na które mogą sobie pozwolić początkujący muzycy.